TTNET ADSL Hız Testi

TTNET Adsl hız testini en doğru hiztesti.ttnet.com.tr/‎ bu adresten yapabilirsiniz. TTNET müşterileri için hız testi sitesini uzun zaman önce açmıştır. Adsl hız testi sitesinin amacı müşterilerin hız düşüklüğü problemi için TTNET Çağrı Merkezi’ni aradıklarında en azından ilk kontrolleri müşterilerin kendilerinin de yapabilmesidir.

TTNET hız testini başlatmadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar:

  • Kablosuz (Wi Fi) internet kullanıyorsanız kablolu internet bağlantısına geçmeniz gerekiyor. Kablosuz bağlantıda veri kaybı daha fazla olduğu için en sağlıklı olacak durum yerel ağ bağlantısıyla internete bağlanmaktır.
  • Bilgisayarınızda çalışan oyun, program, video gibi uygulamaların hepsini kapatın. Sadece 1 internet tarayıcınız açık olsun ve ona da http://hiztesti.ttnet.com.tr/ adresini yazın.
  • İnternet bağlantınızı ortak olarak kullandığınız başka bilgisayarlar varsa onların modem bağlantılarını kesin. Sadece test yapacağınız bilgisayara internet erişimi sağlayın.

TTNET Adsl hız testi nasıl çalışır?

ttnet hiz testi TTNET ADSL Hız Testi

Siteye girdiğinizde öncelikle size tanımlanmış olan hızı uygun aralıklar arasından seçin. Örneğin 8 Mbps’ye kadar destekli internet abonesiyseniz 1-8 Mbit arası yazan hızı seçin.

İkinci adımda bulunduğunuz ile en yakın bölgeyi seçmeniz gerekiyor. Örneğin İstanbul-Ümraniye’de oturuyorsanız istanbul anadolu yazan veri noktasını seçmelisiniz ki doğru sonuçları alın. Farklı sunuculara yapılan ping testleri bulunduğunuz mesafeye göre sonuç çıkaracaktır.

ADSL Hızını Etkileyen Faktörler
Kullandığınız bilgisayar eski bir işletim sistemine sahip ve düşük donanım özelliklerine sahipse bu durumda test sonuçlarınızda hatalar olabilecektir. Ayrıca bilgisayarınıza herhangi bir zararlı yazılım bulaştıysa arka planda bağlantınızı kullandığı için yine sonuçları etkileyecektir.

Telefon hattının kalitesi
Eski bir binada oturuyorsanız ve Türk Telekom tarafından çekilen telefon kabloları çok eskiyse bu durumda da siz anlaştığınız hızı alamayacaksınız demektir. Yeni bakır kablo döşenmiş binalarda internet hızı ve kopma problemlerinde herhangi bir negaif durum olmamaktadır.

DSL santrallerindeki yoğunluk
Ölçümün yapıldığı veri merkezi ve sizin bağlı olduğunuz Türk Telekom Adsl santralinde aşırı yoğunluk varsa ping sürelerinde sorunlar oluşabilecektir.

Telefon santraline mesafe
Bağlı bulunduğunuz telekom santraline olan mesafeniz de TTNET Adsl hız testi sonuçlarını etkileyebilmektedir.İlgili Aramalar

  • Adsl hz testi
  • ttnet hız testi
  • tt net hz testi
  • h?z testi ttnet
  • adsl hz

Bir Cevap Yazın